Shimano S-Phyre Flash Jersey
Shimano Sphyre Flash Jersey. Professionell jersey som ser lika bra ut som den fungerar. Anatomisk och aerodynamisk race-passform med strategisk kombination av vävda och stickade tyger stöder en effektiv körställning. Extremt lätt vävt material i kombination med stickat material på baksidan för aerodynamisk effekt och bra andningsförmåga.
Förlängda ärmar som omsluter musklerna perfekt. Gjorda med en kombination av vävt material och stickat material vid underarmen för en otrolig anatomisk passform.
Begränsad töjbarhet på baksidan för att förhindra att fickan dras ner för mycket. Specialkonstruktion håller fickorna platta när tröjan bärs, vilket ändå ger enkel åtkomst och håller föremålen i fickan säkrare. Platta elastiska band med silikonprickar längst ner i tröjan, ökar kroppens stabilitet och förhindrar hängande.
Platt omvänd dragkedja på framsidan för smidigt utseende och aerodynamik.
Observera; Shimanos kläder är små i storleken, kanske behöver du en storlek större än du brukar ha.
1,999 kr Det ursprungliga priset var: 1,999 kr.999 krDet nuvarande priset är: 999 kr.
Snabba leveranser
2-4 vardagar
Säkra betalningar
Med klarna!
Proffsig support
Vi kan cyklar!
| Märke | Shimano |
|---|---|
| Modell | S-Phyre Flash |
| EAN | Okänt |
| Material | Elastan, Polyester |
| Årstid | Sommar |
| Kulör | Svart, Blå |
| Storlek | XXL, XL, Small, Medium, Large |
| Kön | Herr |
Detaljerad information
¤ Märke: Shimano
¤ Modell: S-Phyre Flash Jersey
¤ Typ: Kortärmad cykeltröja
¤ Material: 75% Polyester, 25% Elastane, 95% Polyester, 5% Elastane, 86% Polyester, 14% Elastane.
¤ Dragkedjor: Hel öppningsbar fram
¤ Fickor: 3 öppna bak
¤ Reflex: Tryckt logga på bröst och rygg
¤ Årstid: Vår, sommar, höst
¤ Färg: Svart, blå
¤ Storlek: Small, Medium, Large, XLarge
¤ Kön: Herr
¤ Fraktklass: A
